Çıkış
 
Çıkış - Ansiklopedi 2 Kitap Açıklaması

İki intikamımız var ve sevinçle haber ediyorum. Bu intikamı sık sık haber vermek istiyorum; "tekrar" benim biçemimdir ve bir öğretmen yoludur. Hiçbir "intikam" bu kadar zamanlı olamaz ve öyle sayıyorum. Cumhuriyet'e, dilimize, Kemalizm'e, aydınlığımıza en bilgisiz ve cüretkâr, "ışid" misli küstah ve korkak bir saldırı zamanında, sanki içgüdüsel ve sanki kendiliğinden fırladılar. İntikamımızdır.

Birisi benim, "Atamanoğlu" tarihimdir ve adı "Osman" değil Ataman'dır bu isim, Türkler'de ve Moğollar'da varlar. Ve bu adı, "Ataman" ki "başkan" anlamına yakındır, hâlâ kullanıyoruz ve Romalılar, bize, Ataman Beyliği'ne de "ataman" ya da "ottaman" demişler ve biz işte buyuz. Biz Osman'dan türemiş "Osmanlı" değiliz ve biz "Atamanlı" sayılıyoruz. Gericilerden intikam alıyoruz.

Ve şimdi kapitalizmin ve sosyalizmin beşiğinde, İngiltere'de, ahlaklı, "solcu" ve bisikletli Corbyn ansızın İşçi Partisi'nin başındadır; belki Fabian'lardan sonra ilk kez olmaktadır. Büyük Britanya gericiliği nerede ise çıldırmaktadır ve askeri darbe yapmaktan dahi söz ediyorlar. Güzel, Akdeniz'in doğusunda, Yunanistan'da Syriza, en elverişsiz şartlarda ve her şeye rağmen, ikinci kez iktidar olmaktadır. Diğer ucunda, İspanya'da "sol" zorlamaktadır. Dünyada yel, soldan esmektedir.

(Tanıtım Bülteninden)
Sayfa Sayısı: 424
Baskı Yılı: 2015
Dili: Türkçe
Yayınevi: Tekin Yayınevi
İlk Baskı Yılı : 2015

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Çıkış

70,00 TL
ISBN / Barkod: 9789944611398
Yayınevi:: Tekin Yayınevi
Yazar: Yalçın Küçük
Stok Durumu:: Stokta var
Tedarik Süresi: Aynı Gün

Etiketler: Çıkış, 9789944611398, Kültür Kitapları, 9789944611398, Tekin Yayınevi

Yukarı