Dirk Gently Nin Holistik Dedektiflik Bürosu
Yüz binlerce okura ulaşan Otostopçunun Galaksi Rehberi serisinin sevilen gezgini Arthur Dent’in yaratıcısı Douglas Adams, bu yeni serisinde dedektifliğin kalıplarını yıkan dedektif Dirk Gently ile çıkıyor okurun karşısına. 

Holistik dedektifimize göre, her olayın temelde birbiriyle bir bağlantısı vardır ve bu bağlantıların gizemini herkesten önce o çözmelidir. Çünkü Dirk Gently, soruları yalnızca yanıtlarını bildiğinde sormayı seviyor. 

Şimdiyse karşısında, yanıtını henüz bilmediği sorular var: Örneğin, basit bir hokkabazlık numarasıyla, Kolejin akşam yemeğindeki tuzluk nasıl oldu da iki yüz yıl önce yapılmış bir Yunan vazosunun içine girdi? Ve şu tuhaf bilgisayarcının kanepesi apartmanın merdivenine, yerinden oynatılamamak üzere nasıl sıkıştı? Fizik kurallarınca “imkânsız”, Dirk’ün anlayışınca “açıklanamaz” görünen bu muammaların peşinde, gezegenin varoluşuna dek uzanan bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz.

“Douglas Adams, Dirk Gently’nin Holistik Dedektiflik Bürosu’nda bizi yine galaksiler arası tuhaf karakterlerle tanıştırıyor... Pürüzleri üst üste yığıyor, ilgiliyi ilgisizden ayırma işini okura bırakıyor. Yerleşik uygulamalarla ve tuhaflıklarımızla resmen dalga geçiyor…

Gently ve arkadaşları için çok güzel bir başlangıç.”
- Sacramento Bee - 

(Tanıtım Bülteninden)

Editör:  Ebru Koç
Kapak Tasarım: Füsun Turcan Elmasoğlu
Hamur Tipi : 2. Hamur
Baskı Sayısı : 1. Basım
Sayfa Sayısı : 336
Ebat : 12 x 20
İlk Baskı Yılı : 2018

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Dirk Gentlynin Holistik Dedektiflik Bürosu

50,00 TL
ISBN / Barkod: 9786051717944
Yayınevi:: Alfa Yayınları
Yazar: Douglas Adams
Stok Durumu:: Stokta var
Tedarik Süresi: Aynı Gün

Etiketler: Dirk Gentlynin Holistik Dedektiflik Bürosu, 9786051717944, Roman, 9786051717944, Alfa Yayınları

Yukarı